آموزش دزدگیر اماکن

 

باطری بکاپ دزدگیر اماکن

در گذشته دزدگیر های اماکن و سیستم های امنیتی به این دلیل که صرفأ با برق شهری کار می کردند براحتی با قطع برق کارایی خود را از دست می دادند و عملأ در مواقع حساس مفید به فایده نبودند.
از این رو دزدگیر های اماکن و  سیستم های امنیتی جدید با قابلیت اتصال به باطری پشتیبان یا همان باطری بکاپ به بازار عرضه شدند و این باطری ها به سرعت به یکی از مهمترین بخش های یک سیستم اعلام سرقت تبدیل شدند.
استفاده از باطری بکاپ سبب می شود به محض قطع برق باطری دستگاه بصورت موازی وارد جریان شده و هیچ وقفه ای در این زمینه صورت نگیرد و دستگاه بدون هیچ نقصی به کار خود ادامه دهد .

باطری بکاپ به طور دائم به مدار دستگاه متصل است و زمانی که دستگاه به برق شهری متصل باشد باطری شارژ می شود. بعد از آنکه شارژ باطری کامل شد، باطری از مدار خارج میشود و به محض قطعی برق مجددأ وارد مدار میشود.

این ویژگی به این دلیل است که باطری پس از شارژ کامل دائم در حال شارژ نباشد که باعث تخریب آن شود.

باطری های بکاپ از وزن نسبتأ بالایی برخوردار هستند اما برای دزدگیر مناسب می باشند.

 

انواع باطری بکاپ (پشتیبان) عبارتند از:

1- باطری 12 ولت و 4.5 آمپر

باطری بکاپ دزدگیر اماکن

2- باطری 12 ولت و 7.2 آمپر

باطری بکاپ دزدگیر اماکن

نکته مهمی که لازم است به آن اشاره کنیم این است که باید در خرید، کیفیت باطری، نصب و هچنین تاریخ نصب آن دقت لازم را داشته باشیم زیرا کوتاهی در هر کدام از این موارد منجر به آسیب سیستم دزدگیر خواهد شد. بنابراین در صورتیکه قبلاً دستگاه دزدگیر در محلی نصب شده باشد تاریخ نصب آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است و کنترل دستگاه برای اطمینان از سلامت آن بسیار حایز اهمیت می باشد.

تاریخ مصرف برای باطری های استاندارد معمولاً ۲ سال پس از تولید آنها میباشد.