آموزش دزدگیر اماکن

دستگاه مه ساز سیستم اعلام سرقت

با وجود انواع سیستم های حفاظتی و نظارتی مختلف از جمله دزدگیر و سیستم های نظارت تصویری که با هدف شناسایی احتمالی سارق پس از وقوع جرم و یا اعلام هرچه سریعتر وقوع سرقت به کار گرفته می شوند، سیستم های مه ساز نقش بسیار موثری در پیشگیری از سرقت دارند.

مه ساز اعلام سرقت اماکن دستگاهی است که می توان آن را بعنوان مکمل همراه سایر تجهیزات سیستم های اعلام سرقت مانند انواع چشم دزدگیر، آژیر دزدگیر، تلفن کننده های سیم کارتی یا ثابت، بلندگوهای بیرونی و سایر متعلقات به پنل مرکزی متصل کرد تا با فرمان دستگاه مرکزی دزدگیر فعال شود.

نحوه ی کار مه ساز دزدگیر بصورتی است که این دستگاه در حالتی که دزدگیر در مود فعال باشد، به محض دریافت پالس از پنل مرکزی اعلام سرقت، با تولید مه بسیار غلیظ شبیه به دود سفید در چند ثانیه تمام فضای مورد نظر را به گونه ای پر می کند که سارق به خاطر نبود دید کافی ملزم به ترک محل و فرار می شود.

مه سار اعلام سرقت

این مه در انباره یا کپسول دستگاه قرار داده شده است که پس از هربار استفاده نیاز به شارژ مجدد دارد.

در این صورت چنانچه سارق از وجود دستگاه دزدگیر در محل مطلع باشد و برنامه ریزی خود را برای انجام عملیات سرقت در ظرف چند ثانیه تدارک دیده باشد و بخواهد سریعأ از محل متواری گردد، با استفاده از این دستگاه می توان تا حدود بسیار بالایی مانع از این عمل شد. و چه بسا با عکس العمل سریع می توان او را به دام انداخت.

از کاربردهای مشهودی که دستگاه های مه ساز دزدگیر و اعلام سرقت اماکن دارند می توان به نصب دزدگیر و مه ساز در طلافروشی ها، صرافی ها، بانک ها و در کل مکانهایی که احتمال سرقت و دستبرد بالا و جبران ناپذیر در آنجا وجود دارد، اشاره کرد.