برد پلاک خوانی دوربین مداربسته

 
اطلاع از برد پلاک خوانی دوربین مداربسته کمک زیادی در انتخاب دوربین مناسب برای کاربری شما خواهد کرد اما برد پلاک خوانی دوربین ها به راحتی قابل تشخیص نیست و محاسبه آن از روشهای نسبتا پیچیده ای انجام می شود که در این مطلب با آن آشنا خواهید شد.
 

Image result for PPFهمه چیز از PPF شروع می شود!

 
PPF مخفف اصطلاح Pixel Per Foot به معنای تعداد پیکسل در هر فوت عرض است. (در صورتی که نمی دانید هر فوت حدود 30 سانتی متر است). این واحد کاربردی بسیار زیاد در تشخیص جزئیات تصویر می کند.

در یک تصویر ممکن است اجسام با اندازه های متفاوت در فواصل متفاوت از دوربین وجود داشته باشند. از آنجایی که نوع لنز دوربین میتواند زاویه دید دوربین و در نتیجه اندازه اجسام را در تصویر تغییر دهد نمی توانیم فرمولی با توجه به فاصله برای تشخیص صورت استفاده کنیم و باید از PPF برای این کار استفاده کنیم.

PPF میزان تراکم پیکسلی در پلاک خودرو را نشان میدهد. برای مثال در دوربینی با رزولوشن ثابت هر قدر پلاک به دوربین نزدیک تر شوند PPF آن بالاتر می رود. به همین صورت هر قدر زاویه دید دوربین کمتر شود (لنز زوم شود) PPF بیشتر می شود.

دوربین مداربسته پلاک خوانچند PPF برای خواندن پلاک لازم است؟

 

به صورت استاندارد برای تشخیص پلاک خودرو ، شما به تصویری با 40PPF نیاز دارید. اندازه پلاک استاندارد خودرو 1.7 فوت است این یعنی عرض پلاک خودرو باید حداقل 68 پیکسل داشته باشد. ممکن است پلاک خودرو با 30 PPF نیز قابل تشخیص باشد اما تشخیص صورت با کمتر از این مقدار بسیار مشکل خواهد بود.

 

 

جدا از پلاک دیگر چه اطلاعات میتواند در تصویر دوربین به ما برای شناسایی خودرو کند؟

از تصویر دوربین مداربسته میتوانید اطلاعات مفید دیگر شامل مدل، رنگ، خراشهای خاص روی بدنه یا اثار تصادفات، بار قابل داخل ماشین و … را نیز تشخیص دهید که کمک بزرگی به شناسایی خودرو خواهد کرد