دوربین مداربسته هیبریدی

  در برخی موارد، ارتقای یک سیستم مداربسته آنالوگ به سیستم مداربسته IP یا تحت شبکه، نیازمند حذف کامل سیستم دوربین مداربسته آنالوگ است. دوربین مداربسته هیبریدی ترکیبی از دو سیستم آنالوگ و تحت شبکه است. DVR های سیستم هیبریدی یا همان HVR ها این قابلیت را دارند که تصاویر ارسالی از دوربین مداربسته آنالوگ را از طریق کابل BNC دریافت کنند و همچنین بصورت همزمان، تصاویر ارسالی از دوربین مداربسته IP را نیز دریافت و ذخیره سازی کنند.درحقیقت این سیستم پلی است مابین تکنولوژی سیستم های آنالوگ و سیستم های IP و به این معناست که می توانید از ترکیبی از این دو تکنولوژی استفاده کنید.  ما در این مطلب به توضیح دوربین مداربسته هیبریدی، روش کار و کاربردهای آن می پردازیم.

دوربین مداربسته هیبریدی

سیستم دوربین مداربسته هیبریدی برای زمانی که شما بخواهید با کمترین هزینه، سیستم مداربسته آنالوگ خود را به IP تبدیل کنید ایده آل است. در این شرایط می توانید با خرید یک DVR هیبریدی، هم تصاویر ارسالی از دوربین های مداربسته آنالوگ قبلی را ذخیره کنید و هم چند دوربین مداربسته IP پیشرفته به سیستم خود اضافه کنید. پیشنهاد می کنیم که دوربین های مداربسته IP و با کیفیت بالای تصویر را در مناطق حساس و کلیدی ساختمان و دوربین های مداربسته آنالوگ با کیفیت تصویر پایین تر را در مکان هایی با اهمیت نظارتی کمتر نصب کنید.

به عنوان مثال یک رستوران را در نظر بگیرید که قصد نصب سیستم دوربین مداربسته هیبریدی را دارد، طبیعتا نظارت بر قسمت صندوق داری رستوران، باید توسط دوربین های مداربسته HD با بالاترین کیفیت تصویر انجام گیرد تا از سرقت مالی جلوگیری به عمل آید. در مقابل، راهروها و قسمت پشتی ساختمان حساسیت امنیتی زیادی ندارد و دوربین مداربسته آنالوگ برای نظارت بر آن ها کافی است. در نتیجه صاحب رستوران می تواند همراه با پایین نگه داشتن هزینه ها، نظارت امنیتی مناسبی را در ساختمان برقرار کند.