دوربین مداربسته POE چیست؟

دوربین-مداربسته-POE,دوربین مداربسته POE,دوربین مداربسته POE

اصطلاح دوربین مداربسته POE در رابطه با دوربین های مداربسته شبکه به کار می رود. در این مطلب بیشتر با این اصطلاح و موضوعات مرتبط با آن آشنا می شویم.

دانستنی های مهم در خصوص POE در دوربین مدار بسته تحت شبکه

POE به چه معناست؟

اصطلاح POE مخفف سه واژه Power Over Ethernet به معنای تغذیه از شبکه است. تجهیزاتی که دارای قابلیت POE هستند امکان تغذیه از طریق شبکه را دارند و برق مصرفی آنها از طریق همان کابلی که آنها را به شبکه متصل می کند تامین خواهد شد.

 هر یک از تجهیرات شبکه که دارای این ویژکی باشند دیگر نیاز به اتصال به منبع تغذیه جداگانه و یا اتصال به برق شهر را ندارند و تنها از طریق کابل شبکه و یک سوئیچ PoE تغذیه می شوند.

دوربین مداربسته POE چیست ؟

دوربین مدار بسته POE نوعی از دوربین مداربسته است که می توان آن را به وسیله کابل شبکه تغذیه کرد. و نیاز به منبع تغذیه جداگانه برای تامین انرژی مورد نیاز نمی باشد.

یک کابل شبکه دارای 8 رشته می باشد که بصورت زوجی بهم تابیده شده اند و در نهایت 4 زوج در کابل شبکه وجود دارد که دو زوج آن به PoE اختصاص دارد.در انتقال برق توسط  Poe رشته های قهوه ای و سفید قهوه ای بعنوان قطب منفی و رشته های آبی و سفید آبی بعنوان قطب مثبت در نظر گرفته می شوند.
در انتقال داده ها توسط کابل شبکه تنها 4 رشته مورد استفاده قرار میگیرند که 4 تای دیگر آنها بعنوان رزرو در نظر گرفته شده اند.
اما در انتقال اطلاعات با پهانای باند Gigabit هر 8 رشته مورد استفاده قرار می گیرد و دیگر رشته سیم های رزرو وجود ندارد. ولتاژ PoE در بازه ی 44 الی 57 ولت است که معمولا ولتاژ مورد استفاده در رنج 48 ولت می باشد.

 

تجهیزات مورد نیاز برای تامین برق دوربین مداربسته به صورت POE

برای تغذیه دوربین ها به صورت POE شما باید از یکی از سه وسیله زیر استفاده کنید: POE NVR دوربین مداربسته

 

NVR POE: دستگاه NVR شما می تواند دارای خروجی های POE باشد. در این صورت کار شما برای نصب دوربین ها به مراتب ساده تر خواهد شد. کافیست کابل شبکه هر دوربین را به طور مستقیم به پورت POE دستگاه NVR متصل کنید. این کار تنها در صورتی ممکن است که شما برای هر دوربین یک کابل مجزا استفاده کنید. در صورتی که بخواهید کابلها را در طول مسیر به سوئیچ وصل کرده و مجموع آن را به NVR متصل کنید باید از سوییچ POE استفاده کنید.

 

 

 

POE Injector دوربین مداربسته

 

استفاده از POE Injector : از روش های دیگر تامین برق به صورت POE استفاده از منبع تغذیه POE یا POE Injector می باشد. در این روش کابل شبکه به دستگاه متصل شده و در خروجی انرژی برق به کابل تزریق می شود و کابل قابلیت تامین برق دوربین را دارا می باشد.

در هنگاه خرید POE Injector به توان خروجی آن حتما توجه داشته باشید.

 

سوئیچ POE دوربین مداربسته

سوئیچ POE : برای تامین برق دوربین مداربسته به صورت POE می توان از سوئیچ POE با تعداد پورت مورد نیاز برای هر دوربین استفاده نمود. این سوئیچ باید به تعداد دوربین ها دارای پورت POE باشد. سوئیچ های POE معمولا قیمت بالاتری نسبت به سوئیچ های معمولی شبکه دارند.سوئیچ های شبکه POE دارای توان مشخصی می باشند و هر پورت آن برای تامین برق یک دوربین مداربسته استاندارد طراحی شده است. در صورتی که دستگاه شما نیاز به توان بیشتری دارد در هنگاه خرید سوئیچ به این نکته توجه داشته باشید. این مقدار در توان خروجی دستگاه و برای هر پورت ذکر می شود.

 

 

PoE در دوربین های مدار بسته تحت شبکه یک قابلیت کاربردی و مهم محسوب می شود اما استفاده از PoE محدودیت هایی دارد که در ادامه به آنها می پردازیم:

مزیت ها

 1. کاهش پیچیدگی سیستم های دوربین مداربسته

2. کاهش مدت زمان مورد نیازبرای اجرای سیستم های دوربین مداربسته

3. افزایش ایمنی سیستم با بکار گیری این روش در دوربین مدار بسته

4.پایداری بیشتر و خرابی کمتر آن

5.تعمیر و نگهداری آسانتر سیستم

6.کاهش هزینه های کابل کشی

معایب

1.محدودیت بیشتر توان خروجی برای موارد خاص

2.هزینه بیشتر تجهیزات