راهنمای خرید آیفون تصویری

درحال حاضر دربازکن های تصویری با برندهای ایرانی و خارجی از جمله سامسونگ، الکتروپیک، تابا، آلدو، سیماران، کوماکس، ویدکس، تکنما، هیوندای و … در بازار موجود هستند و شما می توانید با توجه به سلیقه و بودجه خود نسبت به خرید مدل دلخواه اقدام نمائید. این برندها با توجه به قابلیت هایی نظیر صفحه نمایشگر لمسی، حافظه داخلی، قدرت رزولوشن، کیفیت تصویر، اندازه مانیتور و … دارای قیمت های متفاوت هستند.

راهنمای خرید آیفون تصویری

آیفون ها با توجه به فاکتورهای زیر از یکدیگر متمایز می شوند:

مانیتور

صفحه نمایش بعضی از آیفون ها به صورت تاچ یا لمسی است و برخی دیگر  دکمه ای هستند.

سایز صفحه نمایش ها از ۲/۵ اینچ تا ۱۰ اینچ می باشد که هر کدام دارای کیفیت تصویر متفاوت بوده و از نظر رزولوشن، استفاده از LCD یا LED و نور پس زمینه با هم فرق دارند. برندها و شرکت های تولید کننده این محصول سایزهای متفاوت را با توجه به نیاز مشتری به بازار عرضه می کنند.

حافظه داخلی

زنگ های تصویری قابلیت ضبط و ذخیره فیلم و عکس را دارند. بعضی از آنها توسط یک حافظه داخلی، تصاویر را ذخیره می کنند و برخی دیگر به کارت حافظه مجهز هستند که می تواند فیلم و عکس را ضبط و نگهداری نماید. با استفاده از کارت حافظه امکان ذخیره فیلم های ۱۵ ثانیه ای نیز وجود دارد.

ارتباط بین واحدها

دربازکن هایی که در آپارتمان های چند طبقه نصب می شوند می توانند بین واحدها ارتباط برقرار کنند.

بدین صورت که افراد با برداشتن گوشی و وارد نمودن شماره واحد مورد نظر می توانند با آن واحد مکالمه داشته باشد. با استفاده از این قابلیت افراد با اتاق نگهبانی و یا سایر واحدها تماس صوتی برقرار کرده و کار خود را انجام می دهند.

منو دو زبانه

آیفون های تصویری که دارای منو دو زبانه یا چند زبانه هستند قیمت گران تری دارند زیرا این یک امتیاز منحصر بفرد برای آیفون محسوب می شود.

این نوع آیفون این امکان را برای کاربر فراهم می کند که زبان مورد نظر خود را از منو انتخاب نمایند.

آهن ربا

برخی از برندها و کمپانی های تولیدکننده آیفون، آهنربا در گوشی و بدنه آیفون تعبیه می کنند.

وظیفه این آهنربا نگه داشتن گوشی روی بدنه و جلوگیری از سقوط آن تا زمانی که در جای خود قرار نگرفته، است. که دیگر نیازی به شاسی برای قطع و وصل گوشی آیفون تصویری وجود ندارد.

دایورت زنگ به گوشی یا تلفن ثابت

زمانی که از منزل خارج می شوید می توانید زنگ آیفون را به تلفن ثابت خود منتقل کنید تا به محض به صدا در آمدن آن از حضور فرد پشت درب مطلع شده و درب را در صورت تمایل باز کنید.

و در بعضی از مدل ها ، امکان صحبت کردن بافرد پشت در برای چندین ثانیه محیا می شود.

انتقال زنگ به واحدهای دیگر ساختمان

ترانسفر یا انتقال تماس به واحدهای دلخواه این امکان را به شما می دهد که وقتی خانه نیستید درب بر روی فردی که مراجعه می کند توسط واحد دیگر باز شود.

در واقع وقتی فردی زنگ واحد شما را می زند، زنگ واحد انتخابی به صدا در می آید. این تکنولوژی در ساختمان های چند واحدی بسیار کاربردی است.

امکان تغییر صدای زنگ

آیفون ها یا دارای یک آهنگ پیش فرض و یا دارای چند آهنگ هستند. مدل هایی که در حافظه آنها چند آهنگ وجود دارد این امکان را به کاربر می دهند که طبق سلیقه آهنگ انتخابی خود را انتخاب نماید.

چندین برند آیفون تصویری این قابلیت را دارند.

کنترل باز و بسته نمودن درب پارکینگ

جک های درب پارکینگ را می توان با بعضی از مدل های آیفون تصویری باز و بسته کرد. تنها با فشردن یک دکمه و بدون نیاز به ریموت، درب پارکینگ باز و بسته خواهد شد.

گوشی

برندهای آیفون تصویری محصولات خود را با گوشی و بدون آن به بازار عرضه می کنند. آیفون های بدون گوشی ظاهری شبیه تبلت دارند و از نظر زیبایی بی نظیرند. کیفیت برندهای مختلف متفاوت است و هر کدام مدل خاصی را برای تولید آیفون در نظر می گیرند.

در مدل های بی گوشی ، پخش صدای فرد پشت در ، ازطریق یک اسپیکر روی صفحه آیفون تصویری انجام میگیرد.

سیستم دوپنلی

دربازکن هایی که مجهز به سیستم دوپنلی هستند، باز نمودن دو درب از ساختمان را به عهده دارند. در واقع باز کردن دو درب با استفاده از یک آیفون صورت می گیرد. سیستم دوپنلی یک مزیت ویژه برای دربازکن به شمار می آید و بر قیمت آن اثرگذار است.

درواقع برای ساختمان های دارای دو درب ورودی ، یک صرفه اقتصادی نیز به همراه دارد.