لوازم جانبی دوربین مداربسته

کابل دوربین مداربسته

لوازم جانبی دوربین مداربسته کابل دوربین مداربسته

کابل دوربین مدار بسته از نوع کابل های کواکسیال (Coaxial Cable) می باشد. این کابل در دوربین های مدار بسته به صورت آنالوگ تصاویر را از دوربین به دستگاه DVR انتقال می دهد. ساختار کابل دوربین مدار بسته کاملا با ساختار کابل آنتن تلویزیون مشابه است. تنها تفاوتی که این دو دارند در قطر مغزی و حجم شیلد می باشد. از انواع کابل دوربین مداربسته می توان به کابل های RG59، RG6 و RG11 اشاره نمود.

کابل های RG59 در متراژهای کم نصب دوربین مدار بسته قابل استفاده می باشند و تا متراژ 300 متر را می توان به صورت مستقیم از آنها در نصب دوربین های مدار بسته استفاده کرد.

کابلهای RG6 برای مسافت 500 متر ساخته شده است که تا این متراژ را بدون هیچ مشکلی می تواند انتقال سیگنال دهد.

کابلهای RG11 از دو کابل بالا قوی تر بوده و متراژی مابین 800 تا 900 متر را بدون افت سیگنال می توانند انتقال دهند.

منبع تغذیه دوربین مداربسته

منبع تغذیه دوربین مداربسته

در سیستم های امنیتی دوربین مداربسته، میزان برق و ولتاژ مورد نیاز 12 ولت بصورت DC است. در حالی که برق شهری 220 ولت AC است. لذا لازم است از یک آداپتور جریان برق 12 ولتی با آمپراژ (Amperage) متناسب استفاده کنیم. برای دوربین های تحت شبکه PoE (برگرفته از Power on Ethernet) نیاز به استفاده از آداپتور نیست. در این نوع از دوربین ها دستگاه NVR خود برق را را تأمین می کند.

 

تستر دوربین مداربسته

تستر دوربین مداربسته‬‎

تستر دوربین مداربسته دستگاهی است که معمولا دارای یک مانیتور کوچک بوده و به شما این امکان را می دهد که دوربین نظارتی را به آن متصل کرده و تنظیمات و تست های لازم را انجام دهید. این دستگاه توسط کسانی که دوربین مداربسته را نصب و تعمیر می کنند، قابل استفاده است. تستر بسته به نوع آن می تواند از انواع دوربین مداربسته آنالوگ , آنالوگ HD مانند AHD ، HD-CVI ، HD-TVI و HD-SDI و دوربین های مداربسته تحت شبکه (IP) پشتیبانی نماید

علامت نشانگر نصب دوربین مداربسته

لوازم جانبی دوربین مداربسته

در هر مکان عمومی که دوربین مداربسته نصب شده باشد، این امر باید توسط برچسب هایی به اطلاع افراد برسد. در شکل بالا نمونه ای از این برچسب ها را مشاهده می کنید.

 

لنزدوربین مداربسته

 

لنز دوربین مداربسته

لنز از لوازم جانبی اساسی است که بر روی دوربین مداربسته قرار می گیرد. از انواع لنزهای دوربین مداربسته می توان به لنزهای Fix ،Varifocal و Motorize اشاره کرد.

 

پایه نصب و کاور دوربین مداربسته

لوازم جانبی دوربین مداربسته پایه نصب و کاور دوربین مداربسته

به منظور قرار گیری صحیح دوربین ها و قابل تنظیم بودن جهت دید دوربین مداربسته از پایه استفاده می شود. کاور محفظه یا پوشش خارجی است که دوربین و لنز در داخل آن قرار می گیرد و نقش محافظ دوربین را دارد.

 

مدیا کانورتر دوربین مداربسته

در زبان ساده مدیا کانورترها یک سیگنال از کابل مسی را می گیرند آن را تبدیل به یک سیگنال نوری سبک می کنند و از طریق فیبر نوری آن را انتقال می دهند. آن سوی دیگر در انتهای فیبر نوری، گیرنده مدیا کانورتر سیگنال نوری را دریافت کرده و مجددا آن را به سیگنال مسی برمی گرداند. نظارت تصویری انقدر اهمیت دارد که هیچ مسئولی اجازه نمی دهد به خاطر رعد و برق، نویز و یا مسائل از پیش تعیین نشده دیگر دچار توقف شود. بسته به اینکه سیستم حفاظتی شما به صورت آنالوگ است و یا به صورت دوربین های IP، انتخاب های متعددی از مدیا کانورتر در اختیار شما می باشد.

مدیا کانورتر دوربین مداربسته‬‎

میکروفون دوربین مداربسته

لوازم جانبی دوربین مداربسته میکروفون دوربین مداربسته

میکروفن از چند قسمت تشکیل شده است. قسمت برد صدا در اصل همان کار پردازش اصوات را بر عهده داشته و فیش AV نیز برای اتصال به کابلی که به دستگاه DVR برای انجام پردازش و ضبط صدا بر روی هارد دیسک وجود دارد استفاده می شود. یک فیش یا کانکتور برق نیز بر روی سیم دستگاه شنود یا برد آن وجود دارد که برای اتصال به منبع تغذیه ۱۲ ولت در نظر گرفته شده است.

 

پروژکتور مادون قرمز دوربین مداربسته

لوازم جانبی دوربین مداربسته

پروژکتور مادون قرمز نوعی پروژکتور است که امواج نوری مادون قرمز را تولید می کند. این پروژکتورهای از تعداد زیادی LED مادون قرمز استفاده می کنند. عمکلرد این LEDها با LEDهای نوری عادی شباهت زیادی دارد. هرقدر این LEDها قوی تر و بیشتر باشند حجم نور تولیدی بیشتر و طبعا پروژکتور قوی تر است. طول موج نور تولیدی توسط این پروژکتورها معمولا بین 800 تا 900 نانومتر است که برای انسان نامرئی است.