نحوه محاسبه ظرفیت هارد DVR و NVR

هارد nvr

یکی از مواردی که در نصب دوربین مدار بسته باید در نظر بگیرید محاسبه هارد دیسک مورد نیاز جهت ذخیره تصاویر NVR به تعداد روزهای مورد نیاز است.به عبارت دیگر با محاسبه هارد NVR برای دوربین مدار بسته شما خواهید دانست که با میزان فضای ذخیره سازی که در اختیار دارید تا چه مدت می توانید تصاویر را ذخیره کنید.

عوامل موثر در محاسبه هارد NVR

کیفیت تصویر و یا رزولوشن تصویر مهم ترین عامل در انتخاب هارد دیسک مناسب است.چنانچه کیفیت پایین را برای ضبط انتخاب کنید مسلما مدت زمان ذخیره سازی تصاویر افزایش می یابد.
عامل مهم بعدی میزان فریم در ثانیه یا fps می باشد.بطور مثال با در نظر گرفتن ۲۵ فریم در ثانیه برای تصویر یک دوربین مدار بسته ، می توانید تصاویری بدون پرش و بصورت زنده را ذخیره نمایید.در صورتی که این میزان را کاهش دهید ، تصاویر شما دارای پرش و تاخیر خواهند بود.
bitrate نیز عامل بسیار مهم بعدی می باشد.توسط bitrate حجم تصاویر ذخیره شده در یک ثانیه مشخص می شود.هر چه frame rate بیشتر باشد ، تصاویر با وضوح بالاتری ذخیره می شوند.
تعداد دوربین ها: همانطور که مشخص است هر چقدر تعداد دوربین های شما بیشتر باشد به فضای ذخیره سازی بیشتری نیاز دارید.در محاسبه هارد DVR می بایست تعداد دوربین ها را نیز در نظر بگیرید.

نحوه محاسبه هارد DVR

با توجه به استفاده اکثریت اماکن از دوربین مداربسته آنالوگ ، میزان فضای مورد نیاز برای ضبط یک دوربین در ۲۴ ساعت شبانه روز و با تعداد ۲۵ فریم در ثانیه و کیفیت تصویز D1 حدود ۱۱ گیگابایت خواهد بود.
برای محاسبه دقیق شما باید تعداد روزها و دوربین ها را در نظر بگیرید و فضای مورد نیاز خود را محاسبه کنید.
این در حالی است که همان دوربین با شرایط یکسان و کیفیت ضبط CIF برای ۲۴ ساعت ذخیره سازی نیاز به ۳٫۷ گیگابایت فضای ذخیره سازی دارد.

محاسبه هارد NVR برای دوربین های تحت شبکه

برای یک دوربین IP با کیفیت تصویر ۱ مگاپیکسل برای ۲۴ ساعت رکورد نیاز به ۳۴ گیگابایت فضا داریم.این در حالی است که در شرایط مشابه ، یک دوربین تحت شبکه با کیفیت ۲ مگاپیکسل نیاز به ۵۰ گیگابایت فضا دارد.