چه هارد دیسکی برای DVR مناسب است؟

Western_hard_Pic,هارد دیسک وسترن,ضبط سیستم مداربسته,هارد دیسک داخلی (اینترنال) یک ترابایتی وسترن دیجیتال

هارد دیسک قابل نصب در DVR از نوع اینترنال - Internal (داخلی) و با سیستم ارتباطی SATA هستند. این هارد دقیقا مشابه هاردی است که در کامپیوترهای خانگی مورد استفاده قرار می گیرد. توجه داشته باشید که هارد اکسترنال External (خارجی) و یا ESATA برای ضبط دوربین مناسب نیستند و تنها می توان از آنها برای پشتیبان گیری استفاده نمود.
سعی کنید تا حد امکان از بهترین کیفیت هارد دیسک برای ضبط سیستم مداربسته خود استفاده کنید. برای اطمینان از کیفیت هارد دیسک سعی کنید تنها هارد دیسک های برندهای معتبر را با گارانتی معتبر تهیه کنید.

برند هارد دیسک در دوربین مدار بسته

هارد دیسک ها دارای برندهای مختلفی هستند. اما معمولا از هارددیسک های برند Western Digital که یکی از شرکت های تولید کننده هارد دیسک در جهان است در دوربین مدار بسته استفاده می گردد. هارد دیسک های این برند از کیفیت بالایی برخوردار بوده و ماندگاری خوبی دارند. زیرا باید توجه نمود که با گذشت زمان و استفاده مکرر، از کیفیت عملکرد هارد کاسته می شود لذا بهتر است از ابتدا در خرید آن دقت بیشتری به خرج داد و هرگز از هارد های Refurbished یا رفرش شده(تعمیر شده یا مرجوعی) به علت قیمت پایین تر استفاده ننمایید تا از صرف هزینه مجدد اجتناب گردد. هارد دیسک های شرکت WESTERN Digital در انواع مختلفی به بازار آمده اند که جدیدا با توجه به عملکرد آنها در رنگ های مختلف بنفش، سفید و ... عرضه می شوند. در ادامه به برخی از خصوصیات آنها می پردازیم:

هارد دیسک با لیبل سفید(وسترن)

هارد دیسک های با لیبل سفید معمولا کیفیت خوبی داشته و بیشتر مناسب برای کامپیوتر های خانگی هستند. استفاده از آن در دوربین مدار بسته پیشنهاد نمی شود زیرا کامپیوتر های معمولی در روز نهایتا تا 8 ساعت روشن هستند اما دوربین مدار بسته کارکردی 24 ساعته داشته در نتیجه این نوع از هارد پاسخگوی این حجم از تبادل اطلاعات و کارکرد را ندارند.

هارد دیسک با لیبل بنفش(وسترن دیجیتال)

هارد های بنفش وسترن دیجیتال مختص کاربری Surveillance یا نظارتی هستند که به طور ویژه جهت استفاده در دستگاه ضبط دوربین مدار بسته ساخته شده اند. در ظرفیت های 1 تا 6 ترابایت به بازار عرضه شده اند و قابلیت عملکردی 24 ساعته را بدون هیچگونه نقصی دارند.

هارد دیسک با لیبل مشکی و قرمز (وسترن دیجیتال)

از دسته هارد دیسک های قدرتمند شرکت وسترن دیجیتال هستند که کاربری های گوناگونی داشته و در انواع کامپیوتر های خانگی تا سرورهای پیشرفته و همچنین سیستم های نظارتی مدار بسته کاربرد دارند.

هارد دیسک با لیبل مشکی-سفید(SEAGATE)

همزمان با ارائه هارد دیسک لیبل بنفش توسط شرکت WESTERN DIGITAL، شرکت سیگیت مدل Surveillance را معرفی نمود که دارای لیبل های مشکی سفید است و کارکردی مشابه هارد های لیبل بنفش وسترن دیجیتال دارد.